Практичне навчання студентів Шепетівського коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету є важливою складовою освітнього процесу, його метою є закріплення та поглиблення знань, отриманих в процесі теоретичної підготовки та формування у студентів необхідних умінь й навичок з обраної спеціальності.

Основні завдання практичного навчання у закладі:

· укладання договорів на проведення практики з підприємствами (установами, організаціями);

· спільно з цикловими комісіями здійснення розподілу студентів різних спеціальностей на бази практики;

· контроль за виконанням програм практики, аналіз та розробка заходів, спрямованих на підвищення якості підготовки майбутніх фахівців;

· організація конференцій з практики з залученням провідних фахівців відповідних сфер;

· налагодження співпраці з підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, які можуть бути потенційними роботодавцями для випускників та студентів;

· надання інформації випускникам та студентам коледжу щодо вакантних місць на підприємствах, в установах і організаціях, які відповідають їх фаховій підготовці (спеціальності);

· накопичення бази потенційних підприємств, установ та організацій (роботодавців) для студентів та випускників.

   Підготовка молодшого спеціаліста в Шепетівському коледжі ПДАТУ відбувається у нерозривній єдності виробничого і навчального процесів і втілюється в різних видах практик, які становлять більше 60% всього змісту навчання.

   Студенти всіх спеціальностей проходять навчальну практику в  лабораторіях, оснащених сучасною комп’ютерною технікою. Висока забезпеченість ПК дає змогу якісно оволодіти знаннями і здобути професійні навички за допомогою комп'ютерної техніки.

   Практичне навчання починається із проведення практичних робіт. Вони проводяться відповідно до навчального плану, кількість і зміст яких відповідає навчальній програмі.

   Навчальна практика зі спеціальності  071 Облік і оподаткування  проводиться  з таких дисциплін: «Фінансовий облік», «Податкова система», «Економічний аналіз», «Інформаційні системи і технології в обліку»;

   із спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування  з таких дисциплін: «Банківські операції», «Облік у банках», «Фінанси підприємств», «Податкова система», «Інформаційні системи і технології у фінансово-кредитних установах»;

   із спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність: «Основи алгоритмізації та програмування», «Інформаційні системи і технології на підприємстві», «Офісні системи і електронний документообіг», «Інформаційна діяльність підприємства».

   Молодшому спеціалісту для успішного вирішення нетипових виробничих завдань потрібно самостійно вибирати зі свого "арсеналу знань" відповідні знання та уміння і в комплексі застосувати їх у конкретних виробничих умовах.

   Для того, щоб випускники вміли правильно і своєчасно оцінити і спрогнозувати свою професійну діяльність при взаємодії з колективом у процесі регулювання технологічних операцій для проходження виробничих практик направляються на передові підприємства міста, району та області.

   Виробнича практика зі спеціальності  071 Облік і оподаткування проводиться  на підприємствах АПК. Базовими господарствами для проходження практики являються: ТОВ «Серединецьке», ТОВ «Поділля +», ТОВ «Лотівка Еліт», ТОВ СВАТ «Городищенське», ТОВ «Подільський господар»  Шепетівського  району, Теофіпольська філія ПрАТ  «Зернопродукт МХП», ТОВ НВА «Перлина Поділля»  смт. Білогіря, ТОВ «Гранд», ТОВ ІВК «Рідний край» Білогірського району,  СВК «Лабунський», СТОВ Агрофірма «Маяк» Полонського району та ряд інших.

   Виробнича практика зі спеціальності  072 Фінанси, банківська справа та страхування проводиться  в банках. Базами практики є такі банки: ПАТ «Приватбанк»,      АТ Банк  «Фінанси та Кредит»,  ПАТ «Акцент – Банк», ПАТ «УКРІНБАНК», АБ «Укргазбанк», АТ «Державний ощадний банк України», АБ «Експрес – Банк», ПАТ КБ «Надра».

   Керівництво практикою здійснюють викладачі фахових дисциплін, які періодично перевіряють хід практики, надають студентам необхідну методичну допомогу.

   Організація практичного навчання у Шепетівському коледжі ПДАТУ відповідає сучасним вимогам і готує молодших спеціалістів, які володіють системою інтегрованих умінь, і здатні вирішувати складні виробничі завдання в умовах ринку.

   Колектив коледжу намагається максимально наблизити всі види навчання до виробництва з тим, щоб готувати фахівців, обізнаних у своїй справі, кваліфікованих на рівні вимог їх роботи в умовах ринкової економіки.

 

п/п

Прізвище, імя, по батькові

Рік

1

Ткач Неля Петрівна

2008

2

Василюк Ганна Данилівна

2011

3

Фесянов Віктор Васильович

2011

4

Дмитрик Валентина Володимирівна

2013

5

Шмигована Валентина Іванівна

2013

6

Краснолуцький Олег Васильович

2014

7

Крижанівська Олена Дмитрівна

2014

8

Тетеря Ігор Анатолійович

2015

9

Семенишин Василь Федорович

2015

Кращі конкурсні роботи  викладачів 
Шепетівського коледжу ПДАТУ
на виставці технічної творчості  НМЦ  2013 р.

п/п

Дисципліна

Назва роботи

Автори

1

Фінанси підприємства

Навчальний посібник у схемах і таблицях

Осадчук Л.А.,

Колесник О.С.

2

Інформаційні системи і технології в обліку                    

Навчально-методичний комплекс для                                            проведення практичних занять

Мельник Л.С.

3

Навчальна                                        бухгалтерія

З досвіду роботи лабораторії «Навчальна                                        бухгалтерія»

Осадчук Л.А.,

Рудюк Г.К.,

Столярчук Н.І.

4

Охорона праці в галузі

Навчальні завдання з програмою і методичними вказівками

Костюк В.В.

  5

 

Особливості соцреалізації та виховання дітей 15-18 річного віку. Соціологічні методики вивчення міжособистісних відносин у студентській групі

Тетеря І.А.,

 Сурник Н.Г.

 

 

 

 

Кращі конкурсні роботи  викладачів 
Шепетівського коледжу ПДАТУ
на виставці технічної творчості НМЦ  2012 р.

п/п

Дисципліна

Назва роботи

Автори

1

Економіка підприємства

Навчально-методичні матеріали

Василюк Г.Д.,       

Ткач Н.П.

2

Інформаційні системи і технології в обліку

Дидактичний посібник 

Мельник Л.С.

3

Технологія галузі

Навчально-методичний комплекс

Причислий В.К.

4

Бухгалтерський облік

Робочий зошит

Осадчук Л.А.,    

Ґудзик А.М. 

5

Податкова система

Методично-дидактичні матеріали навчальної практики 

Рудюк Г.К.,    

Дмитрик В.В., 
Краснолуцький О.В.
 

6

Бухгалтерський облік і звітність у комерційних банках

Робочий зошит з навчальної практики 

Осадчук Л.А.,

Вікоренко А.Л. 

Кращі конкурсні роботи  викладачів 
Шепетівського коледжу ПДАТУ
на виставці технічної творчості  НМЦ  2010 р.

п/п

Дисципліна

Назва роботи

Автори

1

Бухгалтерський облік

Організація бухгалтерського обліку

Осадчук Л.А.

2

Бухгалтерський облік

Комплекс методичного забезпечення

Краснолуцький О.В.

3

Біологія

Комплекс методичного забезпечення

Причислий В.К.

4

Основи правознавства

Опорний конспект

Пилипчук В.М.

5

Англійська мова

Методичні вказівки

Чорнокрил Л.П.

6

Планування та організація діяльності підприємства

Методичні матеріали

Василюк Г.Д.            

Ткач Н.П.

 

Кращі конкурсні роботи  викладачів 
Шепетівського коледжу ПДАТУ
на виставці технічної творчості  НМЦ  2009 р.

п/п

Дисципліна

Назва роботи

Автори

1

Історія України

Голод 1932 - 1933 років в Україні: очима істориків, мовою документів

Фесянов В.В.

 

Кращі конкурсні роботивикладачів 
Шепетівського коледжуПДАТУ
на виставці технічної творчостіНМЦ 2008 р.

 

п/п

Дисципліна

Назва роботи

Автори

1

Бухгалтерський облік

Дидактичний посібник

Столярчук Н.І.

2

Економіка підприємства

Робочий зошит

Василюк Г.Д.      

Осадчук Л.А.

3

Економічний аналіз

Методичні матеріали

Василюк Г.Д.

 

Сучасному сільськогосподарському виробництву з різними формами власності та господарювання потрібні фахівці, які добре володіють професією, творчо мислять і самостійно вирішують виробничі питання. Ринок праці сьогодні вимагає чіткого визначення компетентності спеціаліста різного рівня, розкриття його професійної майстерності. Поставлені завдання можуть успішно виконати лише ті спеціалісти, які добре володіють теоретичними знаннями і практичними навиками.

Практичне навчання студентів є складовою частиною навчального процесу, ефективною формою професійної підготовки майбутнього спеціаліста і ставить мету закріпити і поглибити знання, одержані студентами в процесі навчання.

Під час практичного навчання студенти повинні оволодіти вміннями і навичками, передбаченими кваліфікаційною характеристикою.

Для проведення практичного навчання, яке включає практичні заняття по дисциплінах, навчальні та виробничу практики, використовуються відповідні нормативні, організаційні, методичні документи та навчальна база.

Практичне навчання починається із проведення практичних робіт. Вони проводяться відповідно до навчального плану, кількість і зміст яких відповідає навчальній програмі.

Навчальна практика зі спеціальності  5.03050901 «Бухгалтерський облік» проводиться  з таких дисциплін: «Фінансовий облік», «Податкова система», «Економічний аналіз», «Інформаційні системи і технології в обліку»; із спеціальності 5.03050801 «Фінанси і кредит» з таких дисциплін: «Банківські операції», «Облік у банках», «Фінанси підприємств», «Податкова система», «Інформаційні системи і технології у фінансово-кредитних установах».

Навчальні практики забезпечені програмами, навчально – методичними карточками, планами – завданнями. Студенти ведуть щоденники та робочі зошити. Після закінчення навчальної практики проводиться залік і виставляються підсумкові оцінки.

Наступною складовою практичної підготовки студентів є виконання курсової роботи з дисципліни «Фінансовий облік». В курсовій роботі студенти висвітлюють особливості ведення обліку в конкретному господарстві, природно – економічну характеристику господарства, виконують відповідні розрахунки, складають таблиці, діаграми, графіки. Це самостійна творча робота кожного студента з окремої теми дисципліни. Обовязковим елементом цього виду робіт є їх захист, на якому присутні всі студенти групи. Це дає можливість студентам ознайомитись із роботою не лише свого підприємства, а й інших підприємств.

Заключним етапом практичної підготовки студентів є виробнича практика.  Це заключний момент у системі практичного навчання та підготовки молодших спеціалістів, а тому він вимагає особливої відповідальності до його організації та проведення. З метою цілеспрямованості і конкретизації проходження практики для студентів третіх курсів перед проходженням практики проводяться настановчі заняття, консультації по виконанню програми практики.

Виробнича практика зі спеціальності  5.03050901 «Бухгалтерський облік» проводиться  на підприємствах АПК. Базовими господарствами для проходження практики являються: ТОВ «Серединецьке», ТОВ «Поділля +», ТОВ «Лотівка Еліт», ТОВ СВАТ «Городищенське», ТОВ «Подільський господар»  Шепетівського  району, Теофіпольська філія ПрАТ  «Зернопродукт МХП», ТОВ НВА «Перлина Поділля»  смт. Білогіря, ТОВ «Гранд», ТОВ ІВК «Рідний край» Білогірського району,  СВК «Лабунський», СТОВ Агрофірма «Маяк» Полонського району та ряд інших.

Виробнича практика зі спеціальності  5.03050801 «Фінанси і кредит» проводиться  в банках. Базами практики є такі банки: ПАТ «Приватбанк»,      АТ Банк  «Фінанси та Кредит»,  ПАТ «Акцент – Банк», ПАТ «УКРІНБАНК», АБ «Укргазбанк», АТ «Державний ощадний банк України», АБ «Експрес – Банк», ПАТ КБ «Надра».

Керівництво виробничою практикою від навчального закладу здійснюють викладачі профілюючих дисциплін.

За результатами проходження практики студенти оформляють щоденники – звіти про проходження практики. Після завершення практики відбувається її захист. Студенти не лише звітують про проведену роботу, але й відповідають на запитання викладачів та аудиторії.

Від того, як організовано проводиться практичне навчання студентів з кожної дисципліни, як ефективно використовується час, відведений для кожного виду практики, значно залежить якість підготовки фахівця.

Колектив коледжу намагається максимально наблизити всі види навчання до виробництва з тим, щоб готувати фахівців, обізнаних у своїй справі, кваліфікованих на рівні вимог їх роботи в умовах ринкової економіки.

Банківські реквізити

bank

Звіт директора 2022-2023 н.р.

zv

 

Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

Погода

Погода

Вибір мови

Зараз на сайті

На сайті 4 гостей та відсутні користувачі

Узнай свой IP адрес