4 квітня офіційно оголошено Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням, започаткованим у 2005 році Генеральною Асамблеєю ООН. Його мета – підвищити обізнаність про загрозу, яку несуть вибухонебезпечні предмети для здоров’я та життя людей.
У ВСП «Шепетівський фаховий коледж ЗВО «Подільський державний університет» особливу увагу приділяють проведенню заходів, спрямованих на інформування про безпеку усіх його представників. Під час воєнного стану це питання серед пріоритетів, а значний його складник – вчасне й у повному обсязі інформування про можливі фактори небезпеки та шляхи їхнього уникнення.
Отож, з метою підвищення рівня мінної безпеки студентської молоді та захисту від вибухонебезпечних предметів викладачі предмету «Захист України» Валентин ГРИНЬОВ і Наталія СУРНИК провели для здобувачів освіти першого курсу лекцію-презентацію щодо поведінки у разі знаходження вибухонебезпечного пристрою.
Викладачі розповіли студентам про види вибухонебезпечних предметів, як діяти в разі виявлення таких предметів та про правила поведінки під час прогулянок і подорожей. Зауважили, що в разі виявлення підозрілого предмету, потрібно негайно повідомити про знахідку до відділення поліції, до військкомату, органів місцевого самоврядування, підрозділу ДСНС за телефоном «101» та «102».
Здобувачі освіти були активними учасниками заходу, багато запитували та мали змогу не лише побачити муляжі, макети найпопулярніших вибухових пристроїв, а й потримати їх у руках.
Сьогодні конче потрібно сприяти поширенню інформації серед громадськості з цієї вкрай актуальної теми та нагадувати про те, що дотримання простих правил рятує життя.
Головний меседж: «НЕ ЧІПАЙ – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО»!