Чиста і якісна питна вода з давніх часів була символом здорового життя. З метою покращення якості питної води в домашніх умовах можна використовувати доступні фізичні методи. А от як відбувається підготовка води до подачі її в багатоповерхові будинки?
Про це здобувачі освіти ВСП Шепетівський фаховий коледж ЗВО ПДУ і викладачі дізнались під час екскурсії до Шепетівського комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства.
Екскурсію провів керівник технічного відділу Олександр Анатолійович Добровольський, розповів відвідувачам про історію заснування підприємства. Студенти дізнались, що воду видобувають з п’яти експлуатаційних свердловин на території ботанічного заповідника «Дубовий гай» і семи експлуатаційних свердловин водозабору «Лісова галявина». На жаль, вода містить високу концентрацію йонів Феруму, тому підлягає очищенню природним мінералом – цеолітом. З метою знезараження води проводять планове хлорування, на території підприємства є електролізерна станція.
Здобувачам освіти цікаво було почути інформацію щодо загальної протяжності водопровідних труб по місту, стану водогонів, а головне – ознайомитись з роботою лаборантів підприємства, відвідати насосне відділення.
«Якість питної води перебуває під постійним контролем» - запевнила лаборант Ольга Анатоліївна Швець. В лабораторії водопровідно-каналізаційного господарства перевіряють такі показники, як вміст солей заліза, вміст нітратів, визначають прозорість і щільність, проводять бактеріальний контроль.
Звісно, що під час повномасштабної війни з агресором можливе відключення електропостачання. Але на цей випадок на території водозабору «Дубовий гай» встановлені генератори, тож навіть у такому випадку місто без води не залишиться.
Підприємство потребує допомоги і підтримки міської влади для впровадження модернізації з надання послуг водопостачання для споживачів міста. «Будемо чекати перемоги. Сподіваємось на допомогу від держави для нашого підприємства і для всієї України» - висловив свою думку і думку всього колективу Олександр Анатолійович.