Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.
У 1932-1933 роках комуністичний тоталітарний режим, попередник путінського рашизму, вчинив в Україні злочин геноциду – Голодомор. Зумисно створений голод убив мільйони українців, а долі тих, хто вижив, скалічив. Сьогодні росія переслідує ту саму мету, що й під час Голодомору 1932-1933 років – геноцид українського народу. сталін для організації геноциду вдався до тотальної конфіскації харчів, блокади, посилення терору. путін застосовував повномасштабне військове вторгнення. За ним як складові геноцидної політики почались масові вбивства, умисні напади на укриття, шляхи евакуації та гуманітарні коридори, бомбардування житлових районів, блокада, а також насильницьке переміщення українців, зокрема дітейЗ метою вшанування пам’яті жертв голодоморів та виховання у студентів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження національної ідентичності в ВСП Шепетівський фаховий коледж ЗВО ПДУ було проведено тиждень пам’яті жертв Голодоморів (20.11. - 24.11.2023 р.).
Спільними зусиллями студентів та викладачів у коледжі було організовано наступні заходи:
- Історичний екскурс – у 33 – ті для студентів коледжу. Конкурс малюнків на тему «Голодомор очима дітей».
- Кінолекторій. Перегляд та обговорення англомовного контенту «What is the Holodomor ?». - Заняття позакласного читання за творами В. Барки «Жовтий князь» та У. Самчука «Марія».
- Інформаційна година на тему «Безкровна війна проти українського народу. Голодомор 1932 – 1933 років».- Виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «Всім безневинно полеглим», організована бібліотекою коледжу.
- Відкритий навчально – виховний захід «Трагічні події голодомору 1932 – 1933 років в житті українського нороду».- Покладання квітів з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів та приєднання до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті».
Звернення до трагічних сторінок історії України робить нас сильнішими, допомагає кожному збагнути, хто ми є насправді, визначитися з тим, яким шляхом іти далі, як залишитися справжнім патріотом своєї неньки - України, як не зрадити своїм предкам, які поклали своє життя за нас, як не бути осторонь нині, коли доля України знову залежить від кожного з нас.Схилімо голови у скорботній молитві за спокій душ невинно убієнних мільйонів українців, запалімо свічку у вікні своєї домівки чи біля пам’ятного хреста або меморіалу. Кожен в Україні може долучитися до збереження пам’яті та правди про Голодомор!
Свічка пам’яті горітиме вічно…